spot_img
Sunday, June 16, 2024
HomeRampa WiadomościMetropolia NowojorskaMiasto Nowy Jork bezpieczniejsze dla pieszych

Miasto Nowy Jork bezpieczniejsze dla pieszych

-

Po raz pierwszy od trzech lat spadła liczba śmiertelnych wypadków drogowych w 2022 roku w Nowym Jorku. Również, liczba zgonów na przejściach dla pieszych jest rekordowo niska. 

Liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych stabilizuje się po trzyletnim wzroście, po spadku o 14,7% od 2013 r., rok przed wdrożeniem tzw. Vision Zero – Wizji Zero.

Liczba zgonów wśród pieszych spadła o 6,3% od 2021 r.

W 2023 roku administracja Adamsa skupi się na brawurowej jeździe, będzie współpracować z Albany, aby pociągnąć do odpowiedzialności kierowców z historią niebezpiecznych zachowań.

Komisarz Departamentu Transportu miasta Nowy Jork, Ydanis Rodriguez, ogłosił, że w 2022 r. miasto odnotowało spadek liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych po raz pierwszy od 2019 r., przy czym odnotowano jedną z najniższych w historii, liczbę zgonów wśród pieszych – rocznie. W obliczu ogólnokrajowego wzrostu liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych, ogólna liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Nowym Jorku spadła w 2022 r. o 6,6%. Liczba ofiar śmiertelnych wśród pieszych spadła o 6,3%, również wbrew ogólnokrajowym trendom.

„Wszystkie liczby są jasne: Nowy Jork staje się coraz bezpieczniejszy” — powiedział burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams. „Podczas gdy w całym kraju rośnie liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, podejmujemy ważne działania, takie jak poprawa 1400 skrzyżowań i włączanie fotoradarów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu nasze ulice są bezpieczniejsze dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Nawet jeśli widzimy znaczne postępy, naszą “North Star” pozostaje “wizja zero” i będziemy kontynuować prace nad dniem, w którym nikt nie umrze z powodu przemocy drogowej w Nowym Jorku”.

W 2022 roku DOT poświęciło szczególną uwagę bezpieczeństwu pieszych na skrzyżowaniach, na których dochodzi do większości wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych i obrażeń wśród pieszych. W styczniu 2022 administracja Adamsa ogłosiła, że miasto ulepszy 1000 skrzyżowań – a DOT przekroczyło ten cel, wykonując ponad 1400 ulepszeń skrzyżowań poprzez różne zabiegi, w tym przeprojektowanie skrzyżowań, ulepszenia sygnalizacji, instalacje przystanków na wszystkich kierunkach, oświetlenie dzienne, skręty, uspokojenie i podniesione przejścia dla pieszych. Analiza urazów i poważnych obrażeń pokazuje, że zabiegi DOT są skuteczne; dzięki agresywnemu wdrażaniu tych narzędzi DOT doprowadziło do historycznego minimum liczby ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym w konwencji “Wizja Zero”.”

W 2022 roku DOT współpracowało z ustawodawcami stanowymi, aby rozszerzyć program egzekwowania przepisów dotyczących fotoradarów w strefach szkolnych do 24 godzin na dobę, siedem dni w tygodniu. Od czasu rozpoczęcia 24-godzinnych operacji 1 sierpnia, DOT odnotowało 25% spadek naruszeń, z miesięcznymi spadkami. W sierpniu kamery zarejestrowały ponad 755 000 naruszeń prędkości, następnie około 661 000 wykroczeń we wrześniu, 586 000 w październiku i 565 000 w listopadzie.

Szczególnie od początku pandemii COVID-19, nadmierna prędkość i brawurowa jazda są głównymi przyczynami śmiertelnych wypadków drogowych, zwłaszcza na autostradach. W 2023 roku DOT będzie kontynuować współpracę z wybranymi przywódcami miast i stanów nad propozycjami legislacyjnymi mającymi na celu zwiększenie odpowiedzialności lekkomyślnych kierowców i zatrzymanie kierowców z historią niebezpiecznych zachowań na drogach. W grudniu agencja ogłosiła jedną z takich propozycji: przepisy, które ograniczyłyby jazdę pod wpływem alkoholu poprzez obniżenie progu stężenia alkoholu we krwi DWI (BAC) z 0,08 do 0,05%.

Zdjęcie: NYC DOT/Twitter

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts