spot_img
Wednesday, February 28, 2024
HomeRampa WiadomościPolskaKasi Nova przywraca muzyczne lata 50. i 60. w jazzowych aranżacjach

Kasi Nova przywraca muzyczne lata 50. i 60. w jazzowych aranżacjach

-

Kasia Nova – polska wokalistka – opowiedziała w Radio RAMPA o swoim nowym, muzycznym pomyśle płytowym, który jest wspomnieniem polskich piosenek rozrywkowych z lat 50-tych i 60-tych z repertuaru takich artystów jak Piotr Szczepanik, Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Violetta Villas, Maria Koterbska, Alibabki, Marek Grechuta w nowych jazzujących aranżacjach.

„Kochać” to pierwszy singiel Kasi Nova z płyty o tym samym tytule. Premiera odbyła się 8 marca tego roku. Data ma tu znaczenie, gdyż cały zespół muzyczny tworzą kobiety. Nad muzyczną zawartością płyty czuwał Marek Gaszyński, niedawno zmarły – zaprzyjaźniony z Kasią – wybitny dziennikarz, wielki pasjonat muzyki i autor najpiękniejszych tekstów polskich piosenek w tym znanego wszystkim “Sen o Warszawie” i nowego “Czar Warszawy”, które znajdą się na tej płycie.

20 kwietnia miała miejsce premiera kolejnego utworu z płyty “Kochać”, a mianowicie “Sen o Warszawie”.

Ta płyta jest wspaniałą okazją do posłuchania piosenek, które dla wielu ludzi są przypomnieniem wspomnień i emocji z tamtych lat. Podczas tej muzycznej podróży artystka pokazuje miłość w wielu jej odmianach i barwach. Nowe brzmienia kultowych piosenek i romantyczna atmosfera sprawiają, że album “Kochać” na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

Posłuchajcie sami zarówno wywiadu z Kasią, jak i jej dwóch nowych utworów: Kochać i Sen o Warszawie w wersji swingująco – jazzowej.

 \

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts