spot_img
Friday, July 12, 2024
HomeArchipelag UmysłuArchipelag Umysłu 02 - jak rozmawiać z własnym gniewem?

Archipelag Umysłu 02 – jak rozmawiać z własnym gniewem?

-

W ramach cyklu “Archipelag Umysłu” odpowiedź na pytanie: “jak rozmawiać z własnym gniewem?” prezentuje Teresa Myśliwiec.

W części drugiej audycji, usłyszymy o tym, że emocje są intensywne, gwałtowne, ale krótkotrwałe. Szczególnie widać to w złości, gdy robimy się czerwoni na twarzy, a po chwili koloryt skóry wraca do równowagi. Jeśli nie musimy natychmiastowo działać i podejmować trudnych decyzji to zaczekajmy aż “burza z piorunami” minie, gdyż jest to niszczycielska siła, a następnie opowiedzmy o swoim gniewie.

W dobrym zrozumieniu i przeżyciu własnego gniewu jest potrzebne spotkanie z własnym gniewem, porozmawianie z nim, a nie tylko uciszanie go tylko relaksującą muzyką czy wyjściem na spacer, choć to też jest potrzebne. Trzeba dotrzeć do przyczyn naszego gniewu, które często są zakorzenione w dzieciństwie.

Archipelag umysłu to cykl krótkich i praktycznych wykładów na temat psychologicznych aspektów naszego życia prowadzony przez Teresę Myśliwiec.

Teresa Myśliwiec – doktor nauk społecznych z zakresu psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także wykładowca akademicki dzieli się swoją wiedzą na temat natury gniewu i sposobów radzenia sobie z gniewem.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts