spot_img
Sunday, June 16, 2024
HomeRampa WiadomościMetropolia Nowojorska"Roving Woman" polski film na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku

“Roving Woman” polski film na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku

-

Film “Roving Woman” polski film na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku” polskiego reżysera Michała Chmielewskiego zostanie pokazany w czerwcu na prestiżowym festiwalu filmowym “Tribeca Film Festival” w Nowym Jorku. Festiwal odbywa się w terminie 8 – 19 czerwca 2022 roku. 

Historia “Roving Woman” oparta jest na tajemniczym zniknięciu Connie Converse, amerykańskiej piosenkarki i autorki tekstów, która zniknęła bez śladu w 1974 roku. Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Chmielewskiego.

Jako inspirację reżyser przywołuje filmy Wima Wendersa, Davida Lyncha i Dennisa Hoppera, mówiąc, że: „Podróże zawsze niosą nadzieję na zmianę, nową ziemię, nowy początek. W ruchu szybciej się rozwijamy, znajdujemy nowe inspiracje, rozwiązania i dystans do siebie i swoich problemów, ucząc się nie brać siebie tak poważnie.”

Producentami wykonawczymi filmu są Wenders i Orian Williams. Główną rolę gra polska aktorka Lena Góra, 31 lat.

Film opowiada o tym, jak po dramatycznym zerwaniu Sara (Lena Góra) stoi samotnie na progu swojego byłego domu, ubrana w olśniewającą wieczorową suknię. Następnego ranka, uświadomiwszy sobie, że drzwi są zamknięte, zaczyna błąkać się bez celu, aż bezmyślnie kradnie samochód. Długie, zakurzone, pustynne drogi dają jej dużo czasu na myślenie, podążanie za każdym dziecięcym impulsem i interakcję z niezliczonymi dziwnymi postaciami, z którymi spotyka się podczas swojej podróży. Wolne od pośpiechu meandrowanie Sary może po prostu doprowadzić ją do miejsca, w którym miała się pojawić.

Przesłaniem filmu jest zaufanie do życzliwości nieznajomych, przypadkowo spotkanych osób i pomimo nuty melancholii reżyser pozostawia nas w zadumie nad słowami autostopowicza, które Sara podchwytuje w podróży: „Nikt nigdy tak naprawdę nie jest razem z kimś w tym życiu. To po prostu różne stopnie samotności”.

Zdjęcie: Tribeca Film Festival Facebook

Teresa

Teresa

Teresa

Latest posts by Teresa (see all)

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts