spot_img
Wednesday, September 27, 2023
HomeRampa WiadomościAmerykaPonad ośmioprocentowa inflacja w USA

Ponad ośmioprocentowa inflacja w USA

-

Mimo spadku cen paliw inflacja w Stanach Zjednoczonych pozostaje wysoka. Według raportu amerykańskiego Departamentu Pracy w sierpniu ceny konsumpcyjne w USA były wyższe niż przed rokiem o 8,3 procent.

W ubiegłym miesiącu inflacja w Stanach Zjednoczonych, która w czerwcu osiągnęła najwyższy od dziesięcioleci poziom 9,1 procent nieznacznie się zmniejszyła. Spowolnienie wzrostu cen nie było jednak tak duże, jak się spodziewano. Po wykluczeniu wahających się zwykle cen paliw i żywności tak zwana inflacja bazowa wzrosła w ciągu miesiąca o 0,6 procent, a w stosunku rocznym o 6,3 procent. W sierpniu ceny paliw w Stanach Zjednoczonych wyraźnie spadły. Amerykanie dużo więcej płacili jednak za wynajem mieszkań, nowe samochody i usługi medyczne. Ceny produktów spożywczych wzrosły w ciągu roku o ponad 13 procent. 

W wydanym przez Biały Dom oświadczeniu Prezydent Joe Biden zapowiedział bardziej zdecydowaną walke z inflacją poprzez obniżenie cen leków, usług medycznych oraz energii. Biden podkreślał również stabilizację cen oraz wzrost realnych płac, jaki miał miejsce w ubiegłym miesiącu 

Teresa

Teresa

Teresa

Latest posts by Teresa (see all)

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts