spot_img
Monday, April 15, 2024
HomeRampa WiadomościNew YorkPieluchy zwolnione z podatku w stanie Nowy Jork

Pieluchy zwolnione z podatku w stanie Nowy Jork

-

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ogłosiła w dniu 25 lipca, że zwalnia pieluchy z podatku od sprzedaży.

 „Wiem, że wielu rodziców niepokoi wzrost cen i wiązanie końca z końcem” – napisała na Twitterze Hochul. „Aby przynieść im odciążenie, podpisałam przepisy zakazujące wszystkich lokalnych podatków na pieluchy, po to aby rodziny miały jeszcze jeden sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w czasie, gdy liczy się każdy cent”. Hochul zwróciła uwagę na przepisy, które zakazują podatku od sprzedaży pieluch dla dorosłych i dzieci, w tym pieluch jednorazowych. Pieluchy są często bardzo dużym, jeśli nie największym wydatkiem dla rodziców opiekujących się niemowlętami i osób opiekujących się seniorami, powiedziała Hochul.

Nowy Jork zniósł stanowy 4-procentowy podatek od sprzedaży pieluch, ale niektóre powiaty i lokalne jurysdykcje pobierały podatek od sprzedaży pieluch. Dzięki ustawom podpisanym przez Hochul ​​pieluchy dla dorosłych i dzieci nie będą podlegać temu podatkowi, kiedy prawo wejdzie w życie od nadchodzącego roku. 

Zauważając, że około 2 miliony kobiet opuściło miejsca pracy od początku pandemii COVID-19, Hochul ogłosiła również, że stan Nowy Jork przekazał 70 milionów dolarów federalnych dotacji dla jednostek świadczących opiekę nad dziećmi.

 

Teresa

Teresa

Teresa

Latest posts by Teresa (see all)

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts