Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez WalletHub Nowy Jork został uznany za jeden z najlepszych stanów w USA do założenia rodziny, zajmując trzecie miejsce w kraju, tuż za Massachusetts i Minnesotą.

Porównywano takie kategorie, jak rodzinne zabawy, zdrowie i bezpieczeństwo, edukacja, przystępność cenowa i warunki społeczno-ekonomiczne. W sumie WalletHub oceniło tak zwanych „51 kluczowych wskaźników przyjazności dla rodziny”, do ustalenia listy wykorzystano różne informacje, od średniego dochodu rodziny, przez przystępność cenową mieszkań, po stopy bezrobocia.

Nowy Jork dobrze wypadł w kategorii rodzinnej zabawy (2. miejsce), zdrowia i bezpieczeństwa (9. miejsce) oraz — co może być dla wielu zaskoczeniem — przystępności cenowej, zajmując 6. miejsce. Stan ten miał 5. najniższy wskaźnik śmiertelności niemowląt w kraju i 7. najwyższy odsetek osób w wieku 12 lat i starszych, które są w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19, jak podaje WalletHub. Najniżej notowaną kategorią dla Nowego Jorku była socjoekonomia, gdzie stan uplasował się dopiero na 46. miejscu.

New Jersey zajęło 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując wysokie oceny w edukacji i opiece nad dziećmi oraz przystępność cenową, zajmując 3. miejsce w obu kategoriach. “Garden State” znalazł się w pierwszej piątce pod względem średniego dochodu rodziny, kosztów opieki nad dziećmi, śmiertelności niemowląt, brutalnych przestępstw na mieszkańca, a także wskaźnika separacji i rozwodów. Stan zajął co najmniej 25. miejsce w pozostałych trzech kategoriach.

Connecticut znalazło się na 10. miejscu w USA i zostało uznane za najbardziej przystępny cenowo stan w kraju. Stan ten znalazł się również w pierwszej dziesiątce pod względem zdrowia i bezpieczeństwa (7. miejsce) oraz kosztów edukacji i opieki nad dziećmi (8. miejsce). Nieco gorzej wypadło w przypadku rodzinnej zabawy (29. miejsce) i socjoekonomii (31. miejsce).

Ranking pierwszej dziesiątki stanów przyjaznych rodzinie w poniższej tabeli:

Więcej informacji na temat przeprowadzonego badania pod załączonym linkiem: https://wallethub.com/edu/best-states-to-raise-a-family/31065