Friday, April 26, 2024
HomeSportPiłka NożnaMistrzostwa świata w piłce nożnej otwarte

Mistrzostwa świata w piłce nożnej otwarte

-

20 listopada rozpoczęły się 22. mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Państwo Katar jest powierzchniowo porównywalne do województwa świętokrzyskiego i zamieszkuje go prawie 3 miliony obywateli. Na organizację tych mistrzostw Katarczycy wydali około 220. miliardów dolarów, co stanowi większą kwotę niż suma kwot, które wydano na organizację wszystkich poprzednich mundiali razem wziętych. Kwotę tę mieli wydać w ciągu 12 lat – czyli od roku 2010, kiedy to dowiedzieli się, że będą organizatorami tego turnieju.

Piłkarskie mistrzostwa świata zainaugurował Mecz Kataru z Ekwadorem. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie Al Bayt w mieście Al-Chaur. Reprezentacja gospodarzy przegrała z Ekwadorem 0:2 (0:2). Oba gole strzelił Enner Valencia – pierwszego w 16. minucie z rzutu karnego, a drugiego w 31. minucie po strzale głową.

Piłkarska reprezentacja Polski przygotowuje się do pierwszego meczu mistrzostw świata w Katarze. We wtorek rywalami “Biało-Czerwonych” będą Meksykanie.

Selekcjoner i szkoleniowiec “Biało-Czerwonych” Czesław Michniewicz podkreśla, że ma już plan na to spotkanie. Podkreśla jednak, że do pierwszego gwizdka może jeszcze się wiele zdarzyć. “Wiemy, jak chcemy zagrać z Meksykiem, wiemy też w jakim ustawieniu taktycznym będziemy chcieli zagrać. Każdy dzień przynosi nowe informacje i wszystko się może zdarzyć” – powiedział Czesław Michniewicz.

Robert Lewandowski był wielokrotnie w Doha, więc wiedział czego może się tu spodziewać i jak wygląda aklimatyzacja. Napastnik Barcelony wskazuje, że w drużynie narodowej panuje dobra atmosfera, sam rozmawia z młodszymi piłkarzami, bo rozumie, że jest to duży stres przed tak wielkim turniejem i ma nadzieję, że zaczną ten mundial z wysokiego C.

W kolejnych meczach “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Saudyjczykami (26 listopada) i Argentyńczykami (30 listopada).