spot_img
Sunday, June 16, 2024
HomeRampa WiadomościAmerykaKolejna strzelanina - w szpitalu w Oklahomie sprawca zabił 4 osoby

Kolejna strzelanina – w szpitalu w Oklahomie sprawca zabił 4 osoby

-

Strzelanina miała miejsce 1 czerwca 2022 roku w centrum medycznym na terenie szpitala Św. Franciszka w Tulsa, w stanie Oklahoma. Uzbrojony w strzelbę i pistolet sprawca wszedł do środka i kazał znajdującym się tam osobom opuścić budynek. Według świadków mówił, że poszukuje doktora Phillipsa. Policja poinformowała, że napastnik zabił 4 osoby. Gdy na miejsce przybyli funkcjonariusze skierował broń w swoją stronę i popełnił samobójstwo.

Lokalne władze poinformowały, że nawet do 10 osób jest rannych. Nazwisk osób, jak dotąd nie ujawniono. Nie wiadomo czy jest wśród nich lekarz, którego poszukiwał sprawca. Motyw jego działania również nie jest znany.

Zastępca miejscowego szefa policji Eric Dalgleish zaznaczył, że policja pojawiła się na miejscu zdarzenia trzy minuty po otrzymaniu wezwania, a akcję rozpoczęto pięć minut później, po wstępnym rozpoznaniu terenu.

W zeszłym tygodniu doszło do strzelaniny w szkole w Uvalde w Teksasie, w której 18-letni napastnik zabił z broni palnej 21 osób: 19 uczniów i dwóch nauczycieli. Tamtejsza policja jest krytykowana, że pomimo licznych oddziałów obecnych na miejscu, wkroczyła do akcji aż godzinę po przybyciu na miejsce.

/IAR/RadioRAMPA/

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts