spot_img
Wednesday, March 29, 2023
HomeRampa WiadomościNew YorkGubernator stanu NY Kathy Hochul zaprzysiężona na swoją pierwszą kadencję

Gubernator stanu NY Kathy Hochul zaprzysiężona na swoją pierwszą kadencję

-

Gubernator Kathy Hochul została zaprzysiężona w niedzielne popołudnie na swoją pierwszą pełną kadencję, inaugurując tym samym pierwszą kadencję kobiety, jako gubernatora w historii Nowego Jorku. Jest 57. gubernatorem stanu Nowy Jork.

Hochul złożyła ślubowanie o godz. 2 pm. w Empire State Plaza Convention Center w Albany, a następnie wygłosiła przemówienie inauguracyjne. „W tej chwili musimy stoczyć kilka walk” – powiedział Hochul po złożeniu przysięgi. „Najpierw musimy i uczynimy nasze ulice bezpieczniejszymi”. Hochul wezwała również do uczynienia stanu Nowy Jork bardziej przystępnym cenowo, powołując się na wysokie koszty utrzymania: “Nowojorczycy po prostu walczą o to, aby zapłacić czynsz, żywość i benzynę, aby dojechać do pracy” – podkreśliła nowo zaprzysiężona gubernator. 

Po rezygnacji Andrew Cuomo w sierpniu 2021 r. Hochul objęła stanowisko gubernatora, aby dokończyć kadencję Cuomo. W niedzielę Hochul rozpoczęła swoją pierwszą, pełną kadencję po zwycięstwie wyborczym nad republikańskim pretendentem Lee Zeldinem.

Zdjęcie: Kathy Hochul/Twitter

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts