spot_img
Sunday, December 10, 2023
HomeRampa WiadomościNew YorkDni zdrowia psychicznego dla dzieci w szkołach w stanie Nowy Jork

Dni zdrowia psychicznego dla dzieci w szkołach w stanie Nowy Jork

-

W tym tygodniu ustawodawcy stanu Nowy Jork będą debatować nad ustawą wprowadzającą dni zdrowia psychicznego do szkół. Inicjatorem propozycji w Senacie stanu Nowy Jork jest Brad Hoylman, senator reprezentujący West Side of Midtown i część Dolnego Manhattanu. 

Hoylman powiedział, że dzień szkolny opuszczony z powodów związanych ze zdrowiem psychicznym będzie usprawiedliwioną nieobecnością. „Tak jak w przypadku przeziębienia lub grypy, zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak inne formy dobrego samopoczucia fizycznego, jeśli nie ważniejsze” – powiedział Hoylman.

Doświadczenia innych stanów, które wprowadziły przepisy związane z dniami zdrowia psychicznego pokazują, że są one pomocne. „Ich doświadczenie pokazuje”, powiedział Hoylman, że uczniowie „nie wykorzystują tego, biorąc dni zdrowia psychicznego, aby udawać. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie”.

Nie każdy rodzic popiera ten pomysł, a niektórzy z nich podkreślają, że woleliby więcej wsparcia psychologicznego w szkołach swoich dzieci.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts