5 KROKÓW, BY ZOSTAĆ PERFEKCYJNYM ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!!!
Czyli niezawodny organizer kupowania świątecznych prezentów
Święta tuż, tuż. Oprócz wybierania choinek i gotowania tradycyjnych potraw, przygotowania do świąt Bożego Narodzenia kojarzą się również z kupowaniem prezentów. Aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, warto zajrzeć do naszego poradnika, by potem nie biegać w popłochu po sklepach, oszczędzić i, co najważniejsze, sprawić radość najbliższym. Przygotowanie specjalnego planu działania gwarantuje, że nie tylko zaimponujecie rodzinie i znajomym, ale zasiądziecie przy wigilijnym stole z poczuciem, że nikogo w tym roku nie pominęliście.
KROK 1: PRZYGOTUJ LISTĘ
Perfekcyjny Święty Mikołaj musi mieć przede wszystkim doskonały plan działania. Dobra organizacja to podstawa sukcesu. Zacznij więc od sporządzenia listy. Weź kartkę, telefon lub po prostu otwórz komputer i wypunktuj osoby, które chcesz obdarować prezentami. Nie zapomnij o kimś, kto bardzo pomógł ci w tym roku albo o starszej pani z sąsiedztwa, o której być może wszyscy zapomną. Nawet mały upominek może sprawić ogromną radość, bo przecież nie chodzi o drogie prezenty, ale o sam gest i pamięć. Widzieć uśmiech innych to wspomnienie na lata.
KROK 2: ZAPLANUJ BUDŻET
Zastanów się, jakim budżetem dysponujesz w tym roku. Ustal konkretną kwotę i postanów, że jej nie przekroczysz. Wpisz adekwatnie przy każdym imieniu, ile pieniędzy przeznaczysz na prezent dla wybranej osoby. Zobaczysz później, że w znacznej mierze ułatwi ci to zakupy. Notuj wszystkie wydatki i kontroluj wydawane sumy, a z pewnością z Twojego portfela lub karty kredytowej nie zniknie więcej niż zamierzałaś/eś. Jeśli jest Ci trudno ustalić kwotę na wydatki, to podpowiadamy, że Polacy w tym roku według ISBnews na prezenty przeznaczą ok. 44 % swojego bożonarodzeniowego budżetu, czyli 489 zł. Pamiętaj jednak, że musisz sugerować się zasobnością własnej kieszeni.
PUNKT 3: GDZIE KUPOWAĆ, ŻEBY BYŁO TANIEJ
Jeżeli przegapiłaś/eś Black Friday albo Cyber Monday, możesz wyruszyć na wyprzedaże. Również w sieci internetowej można zrobić zakupy o wiele taniej. Przejrzyj różne strony internetowe i porównaj oferty. Zachowane kupony rabatowe również będą jak znalazł w tej sytuacji. A może zdecydujesz się, żeby wykonać prezenty własnoręcznie? Nic tak nie sprawi radości bliskim, jak upominek zrobiony od serca. Z pewnością docenią czas poświęcony na jego przygotowanie.
PUNKT 4: CO DLA KOGO?
Dla dziecka: zabawki interaktywne, komplementarne zestawy zabawek, konsole do gier, klocki Lego, lalka Barbie, stragan z warzywami, mikroskop, kolorowanka XXL lub akcesoria do gotowania, majsterkowania i zabawy w lekarza
Dla nastolatka: tablet, kosmetyki, zegarek do smatfona, bilet na koncert lub festiwal
Dla ukochanej/ukochanego: wspólny wyjazd, karnet/voucher na zajęcia lub zabiegi, wizyta w studio tatuażu, handmade
Dla rodziców: wycieczka, weekend w spa, kursy i warsztaty lub bilety do kina
Dla dziadków: zdjęcia najbliższych w ramkach, zestaw herbat i akcesoriów do jej parzenia, wyroby tradycyjne i ekologiczne lub kurs komputerowy
PUNKT 5: OPAKOWANIE
Nie zapomnij o opakowaniach. Zawczasu kup rolkę papieru i sprawdź, jaki ma metraż, żeby wystarczyło do owinięcia wszystkich upominków. W sprzedaży są też ozdobne torebki o różnych wymiarach. Zaopatrz się we wstążki ze świątecznymi ornamentami lub rafię. Pamiętaj, że rozpakowywanie prezentów to magiczna i podniosła chwila. Jeżeli nie zapomnisz o fantazyjnych karteczkach z imionami, które doczepisz do każdego z podarków, możesz spokojnie podpisać się na każdym z prezentów jako Perfekcyjny Św. Mikołaj.
Macie porady godne polecenia? Piszcie do nas!