Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com
POLONIA – jeżeli jesteś właścicielem małego biznesu i chcesz powiadomić swoich klientów o oferowanych przez siebie usługach, zadzwoń do Radio RAMPA pod numer 917 688 2424 – aby umieścić ogłoszenie lub reklamę!
NOWY JORK – kolejny tragiczny weekend w mieście – tylko w niedzielę doszło do 6 śmiertelnych strzelanin, w jednej zginęło dwóch nastolatków, którzy grali w koszykówkę. Burmistrz Bill de Blasio powiedział, że powodem rosnącej ilości przemocy są opóźnienia w systemie sądownictwa, wywołane epidemią koronawirusa.
USA – Propozycja kolejnego pakietu stymulacyjnego zawierać ma: kolejną rundę wypłat bezpośrednich dla Amerykanów, obcięcie dodatku do zasiłku dla bezrobotnych z $600 do $200; kolejną rundę pożyczek PPP dla małych biznesów. / Kolejny przypadek koronawirusa w Białym Domu. Tym razem infekcję stwierdzono u doradcy prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego Roberta O’Briena. Biały Dom zapewnia, że amerykański przywódca nie został narażony. / W miniony weekend w kilku miastach USA doszło do starć z policją, dziesiątki osób zostało aresztowanych. Demonstracje i starcia z policją są kontynuacją protestów po śmierci czarnoskórego Amerykanina George’a Floyda w maju w Minneapolis. (IAR)
ŚWIAT – Dziś przypada 67. rocznica podpisania zawieszenia broni, które zakończyło wojnę koreańską, która od 1950 roku trwała przez trzy lata. Obydwie Koree de facto pozostają w stanie wojny, gdyż kraje te nigdy nie podpisały traktatu pokojowego. Rocznicę zawieszenia broni północnokoreański przywódca Kim Dzong Un uczcił, wręczając oficerom pamiątkowe pistolety. (IAR)
POLSKA – Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że konwencja stambulska jest niezgodna z polską konstytucją. Złożył dziś do resortu rodziny wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem międzynarodowego dokumentu. Konwencję Rady Europy z 2011 roku o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Polska podpisała w grudniu 2012 r., a ratyfikowała – w 2015 r. Ratyfikację podpisał prezydent Bronisław Komorowski. O ratyfikację konwencji apelowały niektóre organizacje kobiece oraz działające na rzecz praw człowieka. Przeciwne były środowiska prawicowe oraz ruchy prorodzinne. Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny w dokumencie wydanym 4 lutego 2015 r. zaznaczyła, że konwencja nie może być akceptowana ponieważ “nie zmierza do budowania pozytywnych relacji pomiędzy ludźmi, ale służy projektowi przebudowy społeczeństwa na bazie ideologicznej”. (IAR)