Rafał Milczarski został odwołany z funkcji prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT. Podjęta została także decyzja o odwołaniu go z funkcji prezesa Polskiej Grupy Lotniczej, do której LOT należał. Rafał Milczarski był prezesem LOT-u prawie siedem lat.

W czasie, kiedy Rafał Milczarski był prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT przewoźnik uruchomił szereg połączeń dalekiego zasięgu. Wśród nich znalazły się takie miasta jak: Seul, Singapur, Los Angeles, czy Miami na Florydzie w USA.

W 2018 roku doszło do protestu pracowników spółki. Strajk, który trwał 2 tygodnie, ostatecznie zakończył się porozumieniem związkowców z zarządem firmy. 

Prezesura Rafała Milczarskiego przypadła także na czas pandemii. W 2020 roku przewoźnik zmienił swoją strategię i postawił na połączenia turystyczne. Ten ruch spotkał się z dużym odzewem. Rocznie z wakacyjnych kierunków oferowanych przez LOT korzystało ponad 300 tysięcy pasażerów.

W zeszłym roku spółka odnotowała stratę finansową w wysokości przekraczającej miliard, trzysta milionów złotych. 

Media w Polsce podają, że czasu wyłonienia nowego prezesa, obowiązki prezesa pełnić będzie przewodnicząca rady nadzorczej Katarzyna Lewandowska.

 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Polskie Linie Lotnicze LOT

 

Teresa

Teresa

Teresa

Latest posts by Teresa (see all)