Noc Muzeów w NYC: Instytut Piłsudskiego ma 80 lat!

15 kwietnia w Instytucie Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku, miejsce miała szósta edycja Nocy Muzeów – ponieważ sam Instytut obchodzi w tym roku 80. lat istnienia – była to idelana okazja do tego, aby przybliżyć zgromadzonym historię tego właśnie miejsca.

W programie wieczoru zatytułowanym „Założyciele i donatorzy Instytutu Piłsudskiego – historie polskich patriotów”, wysłuchac można było :

    • prezentacji prezes Instytutu, dr Iwony Korgi, o początkach Instytutu, założycielach i ofiarodawcach;
    • wspomnień Jurka Świątkowskiego, długoletniego członka Rady Instytutu, o spotkaniach z prof. Wacławem Jędrzejewiczem oraz o historii Galerii Instytutu.

Zgromadzeni na wydarzeniu sympatycy i członkowie Instytutu, a także goście, pomimo, że znali wiele faktów z historii tego miejsca, dowiedzieli się nowych i interesujących rzeczy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia, która niewątpliwie przeniesie Was w czasie!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski