Czym maraton w Tokio zaskoczył polonijnych biegaczy z Nowego Jorku?

5 marca odbył się długo wyczekiwany maraton w Tokio, zaliczany do sześciu głównych maratonów świata. Dla osób, które zdobywają koronę światowych maratonów to był bardzo długi, trzyletni czas oczekiwania na wymarzony, okazały medal – zaświadczający o przebiegnięciu sześciu głównych maratonów świata. Z tego również względu w Tokio padł rekord Guinnessa pod względem ilości wydanych medali, dla maratończyków, dla których to był szósty, ostatni maraton w koronie światowych maratonów – ponad 3 tysiące biegaczy odbierało medal za ukończenie sześciu maratonów świata.

Również w nowojorskim polonijnym klubie biegowym POLSKA Running Team padł rekord przywiezionych do Nowego Jorku medali, aż 7 maratończyków z PRT ukończyło w tym roku w Tokio koronę światowych maratonów.

Dwóch z nich – Marta Kubasek i Tomasz Augustyniak – opowiedzieli o swoich wrażeniach i wyzwaniach z tego maratonu, o wciąż obowiązujących w Tokio restrykcjach po pandemicznych, a także kulturze Dalekiego Wschodu.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Martą Kubasek i Tomaszem Augustyniakiem, którzy 5 marca w Tokio zdobyli koronę światowych maratonów.

Zdjęcia: Marta Kubasek i Tomasz Augustyniak